Dermaplaning

s vášňou pre kozmetiku a vzdelanie - doplnkový certifikovaný kurz pre kozmetičky

Dermaplaning nie je iba oholenie pokožky, je to manuálna technika na exfoliáciu pokožky.

Na kurze ťa naučím kompletnú teóriu a techniky správneho a bezpečného prevedenia tohto ošetrenia, bezpečnú techniku narábania so skalpelom a hygienické zásady sprevádzajúce toto ošetrenie.

Naučím ťa to čo na youtube nenájdeš. Na techniku dermaplaning som absolvovala dve školenia (2018, 2022) a v salóne toto ošetrenie aktívne robím už 5.rokom.

Získaj kompletné vedomosti, certifikát, 3ks jednorázového skalpla ako darček a SEBAVEDOMIE sa hneď pustiť do tejto delikátnej, vo svete obľúbenej techniky exfoliácie u seba v salóne. Prihlás sa na kurz a poď do toho (prihlášku nájdeš na konci tejto stránky).


Pre koho je kurz určený?

 • pre všetky kozmetičky, začínajúce či už pracujúce, ktoré majú záujem posunúť svoje poznatky v tejto delikátnej oblasti o úroveň vyššie
 • pre kozmetičky, ktoré sa chcú kvalitne vzdelávať so všetkými relevantnými informáciami

Téma kurzu podrobnejšie

 • čo je dermaplaning
 • prečo je dôležité exfoliovať pokožku s citom
 • ošetrenie pleti v salóne - čo áno a čo nerobiť
 • starostlivosť o pleť po ošetrení
 • hygienické zásady
 • riešenie poranení

Dátum a miesto konania

11.9.2023 10:00 - 14:00

Herlianska 45, Bratislava

Cena

149€ bez vlastnej modelky

119€ s vlastnou modelkou

Vrátane všetkých materiálov, občerstvenia, certifikátu.

Prihlášku na kurz nájdeš na konci stránky, pod textom.


Čo je dermaplaning?

Čo je dermaplaning?

Dermaplaning okamžite omladzuje pokožku odstránením vrchnej vrstvy kožných buniek z epidermis spolu s jemnými chĺpkami (broskyňové chĺpky). Je vysoko účinný pri minimalizácii výskytu jemných liniek, vrások a jaziev po akné, pričom zanecháva pokožku hladkú, pružnú a žiarivú. V medicínskej praxi sa používa už viac ako 40 rokov na prípravu pokožky na chemický peeling a laserové ošetrenie.

V salónoch je to často exfoliačný krok v starostlivosti o tvár proti starnutiu. Používa sa tiež na prípravu pokožky na ľahký chemický peeling, enzýmy, nanoneedling, svetelnú terapiu, mikroprúd a ďalšie ošetrenia. Dermaplaning zvyšuje penetráciu aktívnych zložiek na ošetrovanej oblasti tváre a produktov domácej starostlivosti. Vytvára dokonalé plátno na nanášanie make-upu a je ideálnou prípravou pleti pred významnými príležitosťami.

Dermaplaning je fyzikálna/mechanická exfoliácia, ktorá je mimoriadne bezpečná, ak ju vykonáva profesionálne vyškolený špecialista na starostlivosť o pleť s použitím vhodných nástrojov a postupov pre túto službu. Použitie správnej techniky je nevyhnutné na zaistenie bezpečnosti klienta a najlepších výsledkov. 

Aká je správna technika?

Táto technika sa bezpečne vykonáva pomocou čepele špeciálne navrhnutej na dermaplaning. Keď je pokožka správne pripravená, technik ju drží napnutú a jemne kĺže čepeľou po povrchu pokožky pod uhlom 45 stupňov.  

Je dermaplaning bezpečný?

Je mimoriadne bezpečný, ak ho vykonáva vyškolený odborník s použitím správnych metód a nástrojov.

Budem po dermaplaningu viac zarastať?

Nie, to je fyziologicky nemožné. Mäkké, jemné chĺpky dorastú pomaly - zvyčajne asi za 4 týždne.

Na našom tele rastú dva typy vlasov:

1. Vellus vlas je tenký, jemný, mäkký vlas, ktorý zvyčajne pokrýva celé telo.

2. Koncové ochlpenie je ochlpenie, ktoré rastie na hlave, tvári u mužov, v podpazuší, na nohách a v oblasti ohanbia.

Dermaplaning, voskovanie, pinzeta alebo iná depilačná forma odstraňovania chĺpkov nemôže zmeniť typ chĺpkov rastúcich v danej oblasti.

Môže dermaplaning spôsobiť krvácanie?

Nie, ak sa to robí správne. Ak sa to urobí nesprávne, môže dôjsť k nadmernej exfoliácii, škrabancom a rezným ranám, ktoré môžu spôsobiť krvácanie. Preto je veľmi dôležité absolvovať certifikovaný kurz, používať iba nástroje a potreby vyvinuté špeciálne pre dermaplaning a mať praktickú prax pred vykonaním tohto ošetrenia u klientov.  

 Na akých oblastiach sa môže vykonávať dermaplaning?

Dermaplaning sa vykonáva na tvári a bokoch krku. Nemali by ste dermaplanovať očné viečka, nos, hrdlo alebo hrudník.

Ako často sa môže robiť dermaplaning?

Dermaplaning sa môže vykonávať každé 3 až 4 týždne. Ošetrenie pokožky týmto spôsobom skutočne odstráni odumreté kožné bunky za 2 až 3 týždne. Kozmetik by mal nechať pokožku dokončiť svoj normálny kožný cyklus približne 28 dní pred opakovaním ošetrenia.  

Dá sa dermaplaning robiť pred chemickým peelingom?

Áno. Dermaplaning je výborný spôsob, ako pripraviť pokožku na chemický peeling, v prípade že obe ošetrenia robí školení kozmetik.

Šúpe sa pokožka z dermaplaningu?

Nie. Ovšem, keď sa dermaplaning vykonáva ako príprava na chemický peeling, viditeľná exfoliácia, ktorú klient vidí, bude výsledkom peelingového ošetrenia.  

Kto môže podstúpiť toto ošetrenie?

Všetky typy pleti môžu profitovať z dermaplaningu. Klienti nad 30 rokov sú zvyčajne najlepšími kandidátmi a budú sa vracať na pravidelné ošetrenia. Je to vysoko návykové! Muži môžu byť dermaplanovaní len na oblastiach bez brady, ale zvyčajne uprednostňujú mikrodermabráziu.

Kto nemôže podstúpiť toto ošetrenie?

Klienti s aktívnym výskytom akné by nemali byť ošetrovaní, kým sa lézie nezahoja. Dermaplaning je skvelý na zmenšenie jaziev po akné, ale nemal by sa vykonávať počas aktívnych prepuknutí.

Klienti s poruchami krvácania alebo problémami so zrážanlivosťou by sa nemali ošetrovať.

Klienti s cukrovkou, ktorí nie sú pod kontrolou diétou alebo liekmi, by sa nemali liečiť.

Klienti podstupujúci onkologickú liečbu by sa nemali liečiť.

Klientom s aktívnym oparom bude potrebné zmeniť termín, a ak sú náchylní na opary, mali by začať s premedikáciou 24 hodín pred prijatím služby.

Klienti s tmavším odtieňom pokožky potrebujú 2-3 týždne predošetrenia prípravkami domácej starostlivosti potláčajúcimi melanín a opaľovacím krémom.  

Môžem depilovať a dermaplaningovať v rovnaký deň?

Áno. Najprv odporúčam depilovať voskom. Potom dermaplaningovať presne tam, kde ste skončili s voskovaním. Čerstvo depilované miesta dermaplaningujeme.

Môžem sa dermaplaningovať v deň svadby alebo významnej udalosti?

Odporúčam dermaplaning niekoľko dní pred veľkou udalosťou - najmä nevestám, hlavne ak je to prvýkrát, čo sa robí toto ošetrenie. Je to dôležité hlavne v prípade, že by sa vyskytla reakcia buď na dermaplaning alebo na produkt, ktorý sa použije na vašu pokožku počas alebo po ošetrení.

Kontraindikácie

Ako pri každom postupe, aj tu je nevyhnutný správny výber klienta. Nezabudnite urobiť pred ošetrením konzuláciu. Nižšie uvedené časové harmonogramy sú orientačné, avšak ošetrenie sa môže ešte oddialiť, ak je vaša pokožka zapálená, olupujúca sa, opuchnutá, pomliaždená, oneskorená v hojení z inej liečby alebo akýmkoľvek spôsobom narušená.  

 • Botox alebo výplne - po injekcii počkajte 1 týždeň. Je v poriadku dermaplanovať predtým, ako klient dostane injekcie. Dermaplaning po injekcii môže pohnúť produktom a spôsobiť nežiaduce výsledky.
 • Retin-A - prestaňte používať 5 dní pred a po ošetrení.
 • Chemický peeling - Dermaplaning je možné vykonať pred peelingom. Po peelingu počkajte 14+ dní v závislosti od sily a hĺbky peelingu a stavu pokožky klienta.
 • Laserové ošetrenie - môže sa vykonať pred ošetrením. Po laserovom ošetrení počkajte 14 (+) dní v závislosti od ošetrenia a stavu vašej pokožky.
 • IPL - možno vykonať pred liečbou. Po IPL počkajte 10+ dní v závislosti od ošetrenia a stavu vašej pokožky.
 • Klienti so sklonom k ​​PIH (Post Inflammatory Hyperpigmentation) - pred a po dermaplaningu aplikujte vhodnú domácu starostlivosť, ktorá zahŕňa supresory melanínu, minimálne 2 týždne pred a po dermaplaningu.
 • Cukrovka - musí byť pod kontrolou diétou alebo liekmi
 • Rakovina - Nie počas liečby. Po ukončení liečby je potrebný súhlas lekára.
 • Accutane alebo Isotretinoin - Ok, po 12 mesiacoch nepoužívania a so súhlasom lekára
 • Lieky na riedenie krvi alebo problémy s krvácaním v anamnéze/oneskorená koagulácia po úraze - Nie
 • Vyššie dávky alebo frekvencia užívania Aspirínu - Nie
 • Akné - 3. stupeň alebo vyšší - Nie
 • Opary - Nie, prosím zmeňte termín
 • Pokožka spálená slnkom alebo vetrom - Nie

Pozápalová hyperpigmentácia (PIH)  

Postzápalová hyperpigmentácia je problémom hlavne pre klientov s tmavším odtieňom pleti. Príprava pokožky vopred na ošetrenie, či už individuálne alebo sériu, je nevyhnutné na zabezpečenie najlepších výsledkov.

Akákoľvek liečba, ktorá spúšťa zápalovú odpoveď, môže stimulovať túto zvýšenú aktivitu melanocytov.

Pri dermaplaningu príliš rýchle kĺzanie čepele, pod nesprávnym uhlom alebo nadmerným tlakom spôsobuje trenie, ktoré vedie k teplu a vytvára erytém. To spôsobí, že sa melanocyty prebudia. Keď k tomu dôjde, nadbytočný melanín "vypadne" na mieste poškodenia. Zvrátenie PIH môže trvať len niekoľko týždňov alebo až niekoľko mesiacov av niektorých prípadoch je zmena farby trvalá.

V každom prípade je nevyhnutná zvýšená ochrana pokožky pred UV žiarením.

Ako sa stať certifikovaným kozmetikom dermaplaningu?

Prihlás sa na kurz Dermaplaning a staň sa riadne vyškolením profesionálom v tejto vo svete rozšírenej a obľúbenej technike ošetrenia.


Prihláška na kurz